Sık Sorulan Sorular

 • Kişisel bilgilerim yeterince güvende mi?

  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ek olarak gerek web sitemizde gerekse cihaz kurulumu/kullanımı sırasında alınan tüm bilgiler kullanım kolaylığınız için gerekli olmadıkça kaydedilmemekte ve kaydedilen az sayıda bilgi de yüksek standartlar ile korunmaktadır.

  Bilgileriniz üçüncü şahıslarla ve firmalarla kesinlike paylaşılmayacaktır.

 • Bölgeler ayrı ayrı ayarlanabiliyor mu?

  Evet, tüm Grüngard modellerinde ayarlanabilir.
  Grüngard 24V, 8 bölgeyi dilediğiniz gibi kontrol etmenize uygundur. Pil ile çalışan 9v modellerimizde ise bölge sayıları değişiklik gösterir, satın almış olduğunuz cihazın bölge sayısı desteğine göre özgürce ayarlayabilirsiniz. “Sulama Programları” ya da “Hemen Sula” ayarlarının içerisinde her bölge için farklı sulama süreleri ayarlanabilir.

  Otomatik bahçe sulama sistemleri, bölgelerin teker teker ve sırayla çalıştırılması esası ile tasarlanır.

 • Hava durumuna bağlı sulama nasıl çalışıyor?

  Grüngard, 100’den fazla hava durumu istasyonundan, bulunduğu noktaya ait güncel bilgileri alır. Bu bilgilere ve mobil uygulamadaki akıllı sulama ayarlarında yaptığınız tanımlara göre sulama planlarında değişiklikler yapabilir. Yağmurlu günlerde sulama yapmaz. Sıcaklığın fazla olduğu günlerde sulama miktarını arttırır.

 • Grüngard adres/lokasyon bilgimi neden istiyor?

  “Akıllı Sulama” özelliklerinin kullanılabilmesi için lokasyon bilgisi gerekmektedir. Bu bilgiler başka bir amaçla kullanılmamakta ve yüksek gizlilikle korunmaktadır.

 • Grüngard 24V için internet bağlantı mesafesi nedir?

  Sorunsuz bağlantı mesafesi modeminize ve Grüngard ile arasındaki engelleyicilere göre değişkenlik gösterir. Açık alanda internet bağlantı mesafesi kesinlikle artmaktadır. En doğru çözüm, montaj yapmayı düşündüğünüz yerde, akıllı telefonunuzla sinyal seviyesini ölçüp, emin olmanızdır. Akıllı telefonların ev ağınızla bağlantı kuramadığı noktalarda Grüngard’ın bağlantı kurduğu durumlar olabilir. Böyle durumlarda sağlıklı bir bağlantı için sitemizden de temin edebileceğiniz wi-fi menzil genişletici cihazları kullanmanızı tavsiye ederiz.

 • Hangi Grüngard modelini seçmeliyim ?

  Mevcut sisteminiz 9V (pilli) ise “Grüngard BLT ” veya “Grüngard SIM ” modellerini , 24v (elektrikli) ise “Grüngard 24v ” modelini tercih edebilirsiniz. Modeller ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Grüngard SIM model cihazımı internete nasıl bağlarım ?

  Grüngard SIM herhangi bir aksesuar veya ek işlem gerektirmeden doğrudan internete bağlanabilmek için tasarlanmıştır. Tek yapmanız gereken, sulama vanasından gelen kabloları cihaza bağlamak ve mobil uygulama yardımıyla kurulumu tamamlamak.

 • Pilli Grüngard modelleri için hangi pili tercih etmeliyim ?

  Grüngard pilli modellerimiz 3 adet 1.5 V AA pil ile çalışır.

  Alkalin pil ile en iyi sonuçlar elde edilmiştir.
 • Hangi sensörler destekleniyor?

  Grüngard akıllı hava durumu takibi yaparak sulama planlarınızı optimize eder. Dilerseniz buna ek olarak yağmur sensörü kullanabilirsiniz. Yağmur sensörünün yanısıra su akış sensörleri de desteklenmektedir. Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 • Göz renkleri ne ifade ediyor?

  Grüngard 24V göz renkleri ve yanma şekilleri ile ne durumda olduğunu anlatır.

  • Grüngard ayar modunda açıldığında beyaz sabit yanan ışık görürsünüz.
  • Telefonla bağlantı sağladığında ve kurulumu başlattığınızda sabit yanan sarı ışık görülür.
  • Grüngard kurulum esnasında ağa bağlandığında gözleri rengarenk olur.
  • Çalışma moduna geçtiğinde ise sabit yanan düz yeşil ışık görülür.
  • Eğer herhangi bir nedenle Grüngard’ın wifi bağlantısı koparsa gözleri kırmızı yanıp sönmeye başlar.
  • Gözler sabit kırmızı yanıyorsa wi-fi bağlantısı mevcut ancak internete çıkış yapamıyor demektir. Modenizi kapatıp açmanız sorunu çözebilir. Çözülmezse destek numaralarımızdan ya da WhatsApp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • Pilli sistemler ile birlikte kullanabilir miyim?

  9V DC solenoid, yani pilli sistem vanaları için özel üretilen “Grüngard BLT” veya “Grüngard SIM” modellerimizi kullanabilirsiniz.

 • Grüngard, eski sistemim ile uyumlu mu?

  Evet, Grüngard tüm valf markaları ile çalışır. Eski kontrol cihazınızı söküp yerine Grüngard’ı takmanız yeterli olacaktır.
  Pilli ve elektrikli sistemler için farklı modellerimiz mevcuttur. Seçim yaparken bu hususa dikkat edilmesi gerekir. Eski cihazınızda adaptör mevcutsa elektrikli sistem, pilli cihaz ile değiştiriyorsanız 9V pilli sistem modellerimizden seçim yapmalısınız.

No questions matching current filter
Müşteri Hizmetleri